ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ###Θαυμάσιο γκολ του Γεωργίου και μεγάλη νίκη με τον Μακεδονικό στο Στάδιο.### Στο 71΄το σκορ ήταν 1-1 και στο 90΄5-1!!!!με τον Σκουφά Άρτας.###ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ

5-3-1967. ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ-ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ 1-0.

Για το πρωτάθλημα της Β΄Πατρών ο Κρόνος Αγρινίου νίκησε τον Ζακυνθιακό με 1-0.

5-3-1978. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΟΣ -ΖΑΚΥΝΘΟΣ 3-1.

Εκδίκηση πήρε για την απόλυση του πριν 1.5 μήνα ( από το ματς) από την Ζάκυνθο ο προπονητής της Αμαλιάδος Γιώργος Ροκίδης (τον είχε αντικαταστήσει ο Στ.Μανταλόζης). Έτσι στο γήπεδο της Γαστούνης ο Αστέρας Αμαλιάδος νίκησε την Ζάκυνθο με 3-1 για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής με δύο (από τα τρία) γκολ που πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο. Το α΄μέρος είχε λήξει 1-1,με τον Κ. Μάργαρη (Σαράφη) να σημειώνει το γκολ της ομάδος μας.

5-3-2000. ΖΑΚΥΝΘΟΣ -ΣΚΟΥΦΑΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ 5-1

Χωρίς να εντυπωσιάσει ιδιαίτερα η Ζάκυνθος συνέτριψε στο τέλος τον Σκουφά Κομποτίου με 5-1 για το πρωτάθλημα της Δ΄Εθνικής. Μέχρι το 71΄το σκορ ήταν 1-1 (Γκρέκος 16΄- Φυτόπουλος αυτ. 39΄) . Από δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο πέτυχαν οι -δύο αλλαγές- Τριανταφυλλίδης ( 71΄-84΄) και Μαρινάκης (74΄-90΄) και έτσι η μουρμούρα έγινε θρίαμβος.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ(Χ. Βασιλείου): Μάστακας, Πλαρινός (46΄Τριανταφυλλίδης), Τσεκούρας, Μπιάζης, Φυτόπουλος, Μουζάκης, Γκρέκας (72΄Μαρίνος), Κετικίδης (57΄Μαρινάκης), Καλπακίδης, Τσάκουλης, Καραστέργιος.

5-3-2011.ΖΑΚΥΝΘΟΣ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 1-0.

Για το πρωτάθλημα της Football league 2 ( Γ΄ Εθνικής ) η Ζάκυνθος επικράτησε 1-0 του Μακεδονικού σε Σαββατιάτικο παιχνίδι στο Δημοτικό μας Στάδιο με σκόρερ τον Γεωργίου (38΄). Ήταν ένα κρίσιμο παιχνίδι για την παραμονή και η νίκη ήταν πύρρεια αφού στο τελευταίο 15λεπτο παίξαμε με 10 παίκτες( αποβολή Τσιριγώτη στο74΄).

ΖΑΚΥΝΘΟΣ( Σπ.Μπαξεβάνος):  Διαμαντής, Λαζούρας, Παναγιωτίδης (86΄ Στεφανής), Γεωργίου, Χατζηαντωνίου (76΄ Τσουμάγκας), Ζαφειρόπουλος, Τσιριγώτης, Σεφερίδης, Μπάστας, Στρατομήτρος, Παπαδόπουλος (52΄ Κατσαδούρος).

Δείτε το βίντεο του αγώνα.

5-3-2023. Α.Ε ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ -ΖΑΚΥΝΘΟΣ 0-0

Μια πολύ καλή εμφάνιση και ένα σπουδαίο αποτέλεσμα πήρε στη Λευκίμμη ο ΑΠΣ Ζάκυνθος με 0-0 για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής στην προσπάθεια που έκανε να κρατηθεί στην κατηγορία.

ΑΠΣ Ζάκυνθος (Δ. Μαγκαφίνης): Σιμιστήρας, Ντούκας (75′ Γιασίν), Κορακιανίτης-Κολυβάς, Νόνης, Μούστα, Σούρμπης, Μεταξάς (63′ Χότμαν Ελ Καμπαμπρί), Γεωργακόπουλος, Μαρούδας (63′ Πιρές), Μασούρας, Γουσέτης.